Beauty Consultants – Makeup, Skincare, Fragrance, Supervisors, Store Manager – Sephora Kuwait / Qatar

Compania Sephora intentioneaza sa angajeze 30 de persoane pentru pozitiile de Beauty Consultants – Makeup, Skincare, Fragrance, Supervisors, Store Manager – pentru magazinele lor din Kuwait si Qatar. Interviurile se vor sustine in limba engleza in zilele de 8, 9 si 10 Decembrie la Bucuresti, prezenta fiind necesara intr-una din zilele alese pentru sesiunea de recrutare.

10255797_869562279757347_7362509920400956968_n

 Beauty Consultants – Makeup – descrierea jobului

Beauty Consultants – Skincare – descrierea jobului

Beauty Consultants – Fragrance – descrierea jobului

DESCRIPTION

Amount in Kuwaiti Dinars – KWD

Estimation in Romanian leu (as of 0.0757) as exchange rate) – RON

Basic Salary

265

3,497

Housing Allowance

85

1,122

Transportation Allowance

50

670

Ticket Allowance (monthly)

18

237

TOTAL FIXED MONTHLY PACKAGE

418

5,526

Average Commission (Variable)* This number is just an average as commission depends on the achievement of the store

200

2,639

ESTIMATION ON TOTAL MONTHLY PACKAGE

618

8,165

 Please find attached document “SEPHORA Offer details” for your reference and more info

 Cerinte minime :

DESCRIPTION & DOCUMENT TYPES

COMMENTS

Age

Minimum 21 years old

Maximum 45 years old

Languages spoken

English: Average for Beauty Consultant; Compulsory for Supervisors and Store Managers

Arabic: Ideal

University Degree

Needed for all position; at this stage only candidates with University Degree can get the visa

Certificate of not convicted Judicially  – copy

Clean Record

Passport copy

With a validity of at least 6 months

Photos (Passport size)

All photos should be against blue background

 Store supervisor – descrierea postului

 Store manager – descrierea postului

 Cerinte :

INTERNAL RELATIONS: Store team (Store Manager, Specialist, Beauty Advisors), Regional Manager, headquarters, international visitors.
EXTERNAL RELATIONS: Clients, promoters, brands, security team.
Other specific skills: People oriented, Digital orientation, Analytic skills
Education: Mid-level education
Computer knowledge, Microsoft Office user
Experience: 3-5 years of customer service (1-2 years of team management)
English is compulsory.

Pentru posturile de conducere detaliile se vor discuta la interviu.

 Pentru a aplica pentru acest job va rugam sa ne trimiteti CV-urile in limba engleza ( completate dupa modelul pe care-l puteti descarca aici )  insotite de 2 poze recente cu Dvs.(una tip pasaport, una full-body) cat mai clare pe adresa : sales@saferecruitment.ro  specificand si postul pentru care doriti sa aplicati.

logo-sephora-square

SEPHORA este un concept vizionar beauty-retail fondat in Franta in 1970 de catre Dominique Mandonnaud.

 Astazi Sephora nu este doar cel mai important lant de magazine de parfumuri si cosmetica din Franta dar si un brand foarte puternic, prezent in foarte multe tari din toata lumea.

 Secretul Sephora consta in faptul ca este  „Destinatia suprema a frumusetii”, oferind o selectie de produse pe cat de incredibile, pe atat de moderne, reflectand, de asemenea, un gust al libertatii, un sentiment de placere si dorinta de a oferi frumusete clientilor sai. In plus, poti accesa oricand in magazinele Sephora, o intreaga varietate de servicii, care sa te conecteaze cu lumea produselor cosmetice: servicii de machiaj, sfaturi personalizate, ambalaje de cadou speciale, parfumerie, ingrijire corporala, a zambetului cat si a parului sau ingrijirea pielii.

www.sephora.com/