Sesiune recrutare Alshaya – Ianuarie 2013

M.H. Alshaya doreste sa angajeze 25 de persoane pentru mai multe posturi in magazinul Harvey Nicols in Avenues Mall din Kuwait City selectia urmand sa aiba loc in urma unor interviuri telefonice.

Position

Number Required

Salary KWD

Visual Merchandisers

6

500

Sales Managers

4

1000

Sales Associates

10

400

Cashiers

5

400

Descrierea posturilor :

Brand: Harvey Nichols

Companie: Alshaya
Department: Retail
Locatie: Kuweit

Responsabilitati

– Promovarea brand-ului si a marfii;

– Acordarea de consultanta clientilor din magazin ;

– Cunoasterea in detaliu a caracteristicilor produselor oferite clientilor spre vanzare;

– Mentinerea unei bune imagini de piata a companiei prin respectarea esteticii aspectului propriu si a magazinului.

Cerinte:
– Persoana motivata, dinamica, cu spirit de initiativa, interesata de domeniul modei;

– Abilitati de comunicare excelente;

– Cunoasterea limbii engleze este obligatorie;

– Abilitati excelente in lucrul cu clientii;

– Dorinta de relocare in Kuweit;

– Experienta in industria modei reprezinta un avantaj .

Salarii:

Bonusuri

pana la 25% din salariul de baza anual, platit trimestrial;

Beneficii:

Viza

Obtinerea vizei si permisului de munca, rambursarea cheltuielilor cu analizele medicale

Bilet de avion

Bilet de avion din Romania catre Kuweit

Card de sanatate

Card de sanatate asigurat de catre guvern

Reduceri

30% in magazinele si brand-urile companiei

Concediu

30 zile lucratoare / an

     Relocare

Compania ofera cazare pentru maxim primele 2 luni de la inceperea activitatii, perioada in care va fi dedus 20 % din salariul angajatului pentru chirie. In momentul in care angajatul va parasi apartamentul provizoriu, toate deducerile vor fi oprite.

Pentru a aplica pentru acest job va rugam sa ne trimiteti CV-urile in limba engleza ( completate dupa modelul pe care-l puteti descarca aici )
insotite de 2 poze recente cu Dvs.(una tip pasaport, una full-body) cat mai clare pe adresa : sales@saferecruitment.ro

De la fondarea companiei, in anul 1890, Alshaya a devenit un nume important in diverse domenii, initial in Kuweit si in Arabia Saudita. Alshaya Retail acopera o gama larga de sectoare, incluzand cele mai recente si cele mai cunoscute brand-uri din industria modei si a incaltamintei, a serviciilor alimentare, sanatatii si cosmeticii, opticii, farmaciei, materialelor de birou si decoratiunilor interioare.

Prin introducerea conceptelor de top din retail pe piata locala au reusit sa asigure experienta unica a shopping-ului international.

Abordarea internationala si pentru viitor a companiei Alshaya este sustinuta de valorile traditionale ale integritatii si onoarei. Expertiza regionala a companiei, cunoasterea pietei si parteneriatele profitabile au permis construirea celei mai dinamice si de succes afaceri din retail in intregul Orient Mijlociu si in Nordul Africii, Turcia, Rusia, Polonia, Slovacia, Cehia si Marea Britanie.

In portfoliul companiei se regasesc marci internationale de succes precum Victoria’s Secret, Harvey Nichols, Clinique, M.A.C., Estee Lauder, The Body Shop, Boots, Debenhams, Next, H&M, Topshop, Oasis, Foot Locker sau Starbucks.

www.alshaya.com