Sesiune recrutare M.A.C. – ianuarie 2013, Doha -Qatar

Alshaya  va sustine o sesiune de interviuri incepand cu 7 Ianuarie 2013 in Bucuresti. Compania intentioneaza sa angajeze 20 de persoane pentru brand-ul M.A.C (Make-up Art Cosmetics) in Doha, Qatar. Interviurile se vor sustine in limba engleza.

Posturile disponibile sunt cele de Make-up Artist (16 posturi) si Asistent Magazin/Manager Magazin (4 posturi) in Doha, Qatar.

Descrierea postului :

Titlul : Make Up Artist
Brand: M.A.C.

Companie: Alshaya
Department: Beauty
Locatie: Qatar

Detaliile job-ului:

  • Program de lucru de 48 de ore pe saptamana, 6 zile pe saptamana;

  • Uniforma asigurata de catre angajator;

  • Alocatie pentru make-up;

  • Posibilitatea de a face parte din echipa MAC ce calatoreste in intreaga lume la evenimentele de profil.

Cerinte:
– Persoana motivata, dinamica, cu spirit de initiativa, interesata de domeniul modei;

– Abilitati de comunicare excelente;

– Cunoasterea limbii engleze este obligatorie;

– Abilitati excelente in lucrul cu clientii;

– Dorinta de relocare in Qatar;

Cunostintele practice de make-up sunt obligatorii.

Salariu:

Salariu Lunar

1400-1500 euro plus bonus de 25% din salariul de baza anual, platit trimestrial;

Beneficii:

Viza

Obtinerea vizei si permisului de munca, rambursarea cheltuielilor cu analizele medicale

Bilet de avion

Bilet de avion din Romania catre Qatar

Card de sanatate

Card de sanatate asigurat de catre guvern

Reduceri

30% in magazinele si brand-urile companiei

Concediu

30 zile lucratoare / an

Pentru a aplica pentru acest job va rugam sa ne trimiteti CV-urile in limba engleza ( completate dupa modelul pe care-l puteti descarca aici )
insotite de 2 poze recente cu Dvs.(una tip pasaport, una full-body) cat mai clare pe adresa : sales@saferecruitment.ro

MAC (Make-up Art Cosmetics), lider intre marcile de cosmetice profesionale, a fost creat in Toronto, in anul 1985, iar acum face parte din compania Estee Lauder. Reputatia si-a castigat-o prin recunoasterea calitatii produselor de catre machiori, modele, fotografi si jurnalisti din intreaga lume. Oameni de toate varstele si de diferite culturi se identifica cu usurinta in M.A.C.: iubirea pentru frumusete, arta decorarii si a auto-exprimarii prin machiaj, realizarea profesionala individuala si pasiunea pentru machiaj. Acest lucru se datoreaza „culturii M.A.C” care se manifesta printr-o varietate de modalitati: prin viziunea artistica a profesionistilor sai cu inalta calificare, membrii echipei M.A.C. Pro;  prin calitatea profesionala si prin nuante si texturi geniale; prin look-urile create pentru podiumurile de moda; prin magazinele si produsele M.A.C. . Inca de la inceputurile sale, marca s-a extins pentru a capta atentia trendsetter-ilor, cu peste 400 de locatii M.A.C., in peste 50 de tari din intreaga lume.