Sesiune recrutare Azadea – August 2014

Azadea Group va sustine o sesiune de interviuri in perioada 27-29 August in Bucuresti. Compania intentioneaza sa angajeze 70 de persoane ca reprezentanti de vanzari pentru toate magazinele lor din mall-urile din Dubai . Interviurile se vor sustine in limba engleza intr-una din cele 3 zile, prezenta la interviu fiind necesara pe o durata aproximativa de 2 ore.

Descrierea postului :

Titlul : Sales Associate

Position Sales Associate Division

Reports To Shop Manager

Companie: Azadea Group

Division: Fashion Direction

Department Fashion Retail

Location: Dubai

Cerinte:

Consultantul in vanzari este responsabil pentru intampinarea si asistarea clientilor magazinului, pe tot parcursul procesului de cumparare, cu scopul de a asigura furnizarea celor mai inalte standarde din domeniul de servicii client si de a atinge maximum in vanzari.

Responsabilitati

– Promovarea brand-ului si a marfii;

– Acordarea de consultanta clientilor din magazin ;

– Cunoasterea in detaliu a caracteristicilor produselor oferite clientilor spre vanzare;

– Mentinerea unei bune imagini de piata a companiei prin respectarea esteticii aspectului propriu si a magazinului.

Cerinte:

– Persoana motivata, dinamica, cu spirit de initiativa;

– Abilitati de comunicare excelente;

– Cunoasterea limbii engleze este obligatorie;

– Rezistenta la stres;

– Dorinta de relocare in Dubai;

– Experienta in industria modei este un avantaj.

Salary:

Salariu Lunar

5000 AED ( 1360 USD ) plus comision

Beneficii:

Bilet de avion

Bilet de avion spre Romania o data la 2 ani si o data pe an dupa indeplinirea a 3 ani de activitate

Asigurare Medicala

Asigurare medicala, dentara si maternala (80% achitata de companie)

Reduceri

35% magazine de moda, 20% Restaurante & Cafenele, 10 % la Virgin Mega Store

Concediu

26 zile lucratoare / an

Pachet Relocare

30 de zile cazare GRATUITA la hotel,
5000 AED ( 1360 USD ) Alocatie de Relocare primit in prima saptamana cand ajungeti in UAE – nedeductibil ulterior din salariu

Pentru a aplica pentru acest job va rugam sa ne trimiteti CV-urile in limba engleza ( completate dupa modelul pe care-l puteti descarca aici )
insotite de 2 poze recente cu Dvs.(una tip pasaport, una full-body) cat mai clare pe adresa : sales@saferecruitment.ro

Azadea Group este una dintre cele mai dezvoltate companii de retail care opereaza francize internationale in Orientul Mijlociu de peste 25 de ani.  Cu sediul central in Beirut - Liban, grupul are peste 350 de magazine localizate strategic in cele mai cunoscute mall-uri si zone de shopping din Emiratele Arabe Unite, Qatar, Oman, Bahrain sau Egipt.

Azadea Group a deschis in anul 2004 primul magazin ZARA din Romania, aducand si alte branduri celebre in tara noastra pe parcursul urmatorilor patru ani.

In portfoliul Grupului se regasesc marci internationale de succes precum Bershka,  Pull and Bear, Piazza Italia, ZARA, Massimo Dutti, Mango sau Oysho.  Pe langa segmentul de fashion, Azadea Group mai detine francize pentru marci importante din domeniul articolelor sportive, amenajarilor interioare si accesoriilor.

www.azadea.com